Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Belediyelerin Halkın Paralarını Nasıl Harcadığı Ortaya Çıktı

Belediyelerin Halkın Paralarını Nasıl Harcadığı Ortaya Çıktı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
17 0

Diyarbakır Belediyesi Tanıtım Giderlerinde İktidar Partisi Adaylarına Destek Verdi

Diyarbakır belediyesinin kayyum yönetimindeyken, belediye bütçesinden iktidar partisinin adaylarının tanıtım giderlerinin üstlenildiği ortaya çıktı. Geçen yıl belediye, toplam 67.6 milyon lira bedelle Meltem İnşaat, Turizm ve Reklamcılık şirketine tanıtım bütçesi için iki ayrı ihale düzenledi. Bu ihale kapsamında 30 bin karton çanta, 7 bin 500 davetiye, 5 bin ajanda, 6 bin kalem ve 10 bin kupa gibi malzemeler alınıp dağıtıldı.

AKP’li Adaylar İçin Harcama Yapıldı

En dikkat çeken harcama ise geçen yılki genel seçimde Diyarbakır’dan aday olan Ayşegül Biçer için yapıldı. AKP’nin aday gösterdiği Biçer’in seçilememesi üzerine bastırdığı seçim afişlerinin parasının Yenişehir Belediyesi bütçesinden ödendiği iddia edildi.

Kayyum Yönetiminin Tartışmalı İcraatları

Kayyum yönetiminin tartışılan bir diğer icraatı ise Ramazan ayında açtığı iftar çadırı ihalesi oldu. İhaleyi kazanan firmanın çadırda günlük 200 kişiye yemek verdiği, burada hazırlanan 700 kişilik yemeğin ise Dicle, Çınar ve Hani ilçelerindeki AKP kadın kolları başkanlıklarının açtığı iftar çadırlarına gönderilerek dağıtıldığı belirlendi.

İlgili Yazılar