Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. BDDK, Yeni Bankaların Kurulmasına İzin Verdi

BDDK, Yeni Bankaların Kurulmasına İzin Verdi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
20 0

BDDK’nin Yayımladığı Kararlar Resmi Gazete’de

Türkiye Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bugün Resmi Gazete’de yayımlanan kararlarla yeni bankaların kurulmasına izin verdi.

Marin Yatırım Bankası AŞ ve Aytemiz Yatırım Bankası AŞ Kuruluyor

BDDK, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 7’nci ve 8’inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme sonucunda, Mehmet Koç, Sefa Koç, Noman Tekin, Meltem Süloğlu ve Yavuz Duranoğlu tarafından kurulacak 1 milyar 500 milyon TL sermayeli “Marin Yatırım Bankası AŞ” ile Aytemiz Finansal Hizmetler AŞ, İsmail Aytemiz, Hüseyin Aytemiz, Ahmet Aytemiz ve Kerem Aytemiz tarafından kurulacak 1 milyar 500 milyon TL sermayeli “Aytemiz Yatırım Bankası AŞ” adlı kalkınma ve yatırım bankalarının kurulmasına onay verdi.

Adil Katılım Bankası AŞ Dijital Katılım Bankası Olarak Kurulacak

Aynı şekilde, BDDK, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun hükümleri doğrultusunda yapılan inceleme sonucunda, Ali Emre Ballı, Murat Yönaç, Özberk Çetinkaya, Ali Paslı ve Fahri Akcan tarafından Türkiye’de kurulacak 3 milyar TL sermayeli “Adil Katılım Bankası AŞ” adlı (dijital) katılım bankasının kurulmasını da onayladı.

Yapılan inceleme neticesinde belirlenen şartlara uygun faaliyet gösterecek olan yeni bankaların sektöre katkı sağlaması bekleniyor.

İlgili Yazılar