December 6, 2023
EN ÇOK OKUNAN
Read Time:45 Second

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirket, sadece bilgisayar ve akıllı telefonların üzerine çalışmak yerine Apple Car gibi farklı alanlar da çalışmalar sürdürüyor. Bu sayede kullanıcıların sevgisini rahatlıkla kazanabiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Marka ve Patent Ofisi tarafından yayınlan yeni bir patente göre Apple, otomobil projesi üzerinde çalışmaya devam ediyor. “Otonom Otomobiller için Varış Noktalarında Sinyal Kullanımı Rehberi” adı altında yapılan patent başvurusuna göre Apple Car, otonom sürüş ile varış noktalarına gittiğinizde Siri ile kontrol edilebilecek.

Otonom araçlarla birlikte kullanıcılar, gitmek istedikleri yerlere rahat bir şekilde gidebilecekler. Ancak varış noktasına vardığınızda aracı park etmek gibi konular her zaman merak konusu olmuştu. Apple’ın yeni patenti, Apple Car projesinde kullanılacak yeni çözümü gösteriyor. Bu çözüm sayesinde aracı kontrol etmek için direksiyona ihtiyacınız olmayacak.

Ya da gittikleri bir otoparkta ana girişin yakına park etmesini Siri sayesinde isteyebilir. Patent açıklamasında Apple Car içerisindeki herhangi birinin bu sistemi kontrol edebileceği söyleniyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post DJI’a yerli rakip
Next post HAKAN DOKUYUCU KİMDİR? İŞ ADAMI HAKAN DOKUYUCU