Trending Tags

Anneler Günü ne zaman

Çocuklar ve anneler arasındaki eşsiz sevgi bağının bir kez daha hatırlatılacağı Anneler Günü için geri sayım sürüyor. Bu özel günde annelerini çeşitli şekillerde şımartmak isteyenler, Anneler Günü’nün tarihini araştırıyor.

Evrensel günlerden biri olan Anneler Günü, dünyanın birçok yerinde çeşitli günlerde kutlanır, ancak en yaygın olarak mart, nisan veya mayıs aylarında kutlanır.

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongre’nin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post 28 Nisan 2023 akaryakıt fiyatları
Next post Teknofest nerede? Teknofest’e nasıl gidilir?
1xbet -- betturkeygiris.org- tipobet365 marsbahis güncel adres --