Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Konusunda Yeni Adımlar Atıldı

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Konusunda Yeni Adımlar Atıldı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
24 0

Genelge ile “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı (2024-2028)” Yayımlandı

Türkiye’de ailenin korunması ve güçlendirilmesi konusunda daha etkin adımlar atılması amacıyla Resmi Gazete’de yayımlanan genelge ile “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı (2024-2028)” hayata geçirildi. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda önemli bir çalışma başlatıldı.

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Koordinasyon Kurulu Oluşturuldu

Genelge ile ailenin korunması ve güçlendirilmesi konusunda etkin bir şekilde uygulanması ve izlenmesi için Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Koordinasyon Kurulu kuruldu. Bu kurul, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş başkanlığında çeşitli bakanlıklardan üst düzey temsilcilerin katılımıyla oluşturuldu.

Yıllık Faaliyet Planları ve Eylem Planları Hazırlanacak

Vizyon Belgesi ve Eylem Planı’nın uygulanması ve izlenmesi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Yıllık Faaliyet Planı” hazırlanacak. Ayrıca, tüm illerde “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Koordinasyon Kurulu” oluşturularak yerel düzeyde etkinliğin artırılması hedefleniyor.

Bu doğrultuda valiliklerin himayesinde aile ve sosyal hizmetler il müdürlükleri koordinasyonunda “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Eylem Planı” ve “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Yıllık Faaliyet Planı” hazırlanacak.

İlgili Yazılar