Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ABD’de hava yolu ulaşımı krizi

ABD’de hava yolu ulaşımı krizi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

Tüm dünyada ama özellikle de batı ülkelerinde Noel ve yeni yıl öncesi dönem milyonlarca kişi için uzun süreli bir tatil fırsatı. Hal böyle olunca da bu dönem hava yolu şirketlerinin en yoğun çalıştığı ve neredeyse her dakika uçakların kalkıp indiği günler anlamına geliyor.

Ancak özellikle ABD’de son birkaç gündür hava yolu seyahatlerinde büyük bir kriz yaşanıyor. Sadece dün ülke çapında yüzlerce uçuş iptal edildi ve binlerce kişi ellerinde bavullarıyla havalimanlarında kalakaldı.

ABD kaynaklı uçuş takip sitesi FlightAware’in verilerine göre sadece cuma günü 690, cumartesi ise neredeyse bin uçuş iptal edilmiş durumda. Bugün için ise iptal olan uçuş sayısı 250’den fazla görünüyor. Uçuşların bir kısmı ABD’den ayrılmak için planlanmışken çoğu da ülke içi eyaletler arası uçuşlar olarak görünüyor.

FlightAware verilerine göre, sadece 25 Aralık Cumartesi günü global düzeyde ise yaklaşık 2 bin 850 uçuş iptal edildi. Şirketin verilerine göre bugün ise şimdiden 1,650 civarında uçuş iptal edildiği açıklandı.

İlgili Yazılar