Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ABD ve Avrupa’da Ekonomik Veriler ve Finansal Piyasalardaki Gelişmeler

ABD ve Avrupa’da Ekonomik Veriler ve Finansal Piyasalardaki Gelişmeler

haber haber - - 2 dk okuma süresi
24 0

ABD’de Ekonomik Durum ve Fed’in Değerlendirmeleri

ABD’de ekonomik aktivitenin güçlü duruşu devam ederken, Fed’in finansal istikrara yönelik en büyük risk olarak inatçı enflasyonu ve parasal sıkılaşmayı gördüğü bildirildi. Para politikasındaki belirsizlikler, piyasa katılımcıları arasında en çok belirtilen riskler arasında yer alıyor.

ABD ve Avrupa’da Piyasaların Durumu

ABD’de politika faizinde değişiklik beklenmemesine rağmen açıklanan ekonomik veriler, piyasa katılımcıları arasında fiyatlamaları zorlaştırıyor. Avrupa’da ise ECB’nin faiz indirimine başlayacağına yönelik beklentiler hakim. Önümüzdeki dönemde ECB’nin alacağı kararlar piyasaların yönünde belirleyici olacak.

Asya ve Yurt İçi Piyasalardaki Gelişmeler

Asya’da Japonya ve Çin’den gelecek veriler piyasaların odak noktasında bulunurken, Türkiye’de ise TCMB’nin faiz kararı takip edilecek. Yurt içinde tüketici güven endeksi ve yurt dışında ise çeşitli ekonomik veriler ve ECB Başkanı Lagarde’ın konuşması yakından izlenecek.

Yatırımcıların Odak Noktaları

ABD’de teknoloji devlerinin finansal sonuçları, ECB’nin faiz politikasına ilişkin söylemler, Türkiye’de TCMB’nin faiz kararı ve ekonomik veriler yatırımcıların yakından takip ettiği konular arasında bulunuyor. Piyasalardaki belirsizlikler ve gelişmeler, yatırımcıların karar alma süreçlerini etkileyebilir.

İlgili Yazılar